Tajikistan & Iran Fellowship Association

بهداشت

سازمان بهداشت جهانی این بیماریهای را در این کشور گزارش نموده است:


1-هپاتیت A/ سل/ دیفتری/ تب تیفوئید


2- برای سفر به این کشور حتما از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده نمائید. البته باید گفت بیمه های موجود تنها برای موارد پیش بینی نشده بوده و نمی توان از تسهیلات آن برای درمان بیماری های خاص بهره برد.


3- لازم است قبل از سفر به این کشور کنترل نمائید واکسن های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصا اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه نمائید.

4-باتوجه به وجود بیماری های مسری نظیر هپاتیت B و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از هرگونه ارتباطات غیر مطمئن پرهیز نمائید.

5- سطح بهداشت و مراقبت های پزشکی در تاجیکستان خصوصا در غیر از پایتخت در سطح پائین قرار دارد؛ بنابراین چنانچه نیاز به پیگیری درمانی دارید، ضروری است قبل از سفر و در داخل کشور آن را به نتیجه برسانید.

 6- از غذاهای آماده که بعضا با قیمت پائین در بازار های این کشور عرضه می گردد پرهیز نموده وحتی الامکان از آب های بسته بندی جهت مصارف خود استفاده کنید.

7- جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از جدول مربوط به بیماری های موجود در این کشور می توانید به سایت بهداشت جهانی: www.who.int/countries/en/ مراجعه نمائید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 0:8  توسط ریحانه بارانی  |